Temný rytíř povstal [2012] - TRAILERThe Flowers of War [2011] - TRAILERThe Fighter [2010] - TRAILERThe Fighter [2010]

žánr: drama/sportovní
země: USA
režie: David O. Russell
herci: Mark Wahlberg, Christian Bale, Amy Adams, Melissa Leo, Jack McGee, Americo Presciutti, Jeffrey Corazzini

Film The Fighter je boxerské drama o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za titulem Velterovi váhy. Jeho rockyovská cesta byla vedena jeho nevlastním bratrem Dickym, boxerským trenérem, který odskočil ze života jako bytost téměř K.O. díky drogám a kriminální činnosti. (zdroj: csfd.cz)Všimněte si, jak je Christian opět hubený. Už jednou drasticky zhubnul kvůli filmu Mechanik, následně rychle přibral na batmana, teď shodil a jsem zvědav, jak přibere na třetí pokračování batmana...

zajímavosti:
-film měl původně režírovat Darren Aronofsky (The Wrestler, Requiem for a Dream)
-o roli Dickyho Eklunda (Christian Bale) se uvažovalo i o Mattu Damonovi nebo Bradu Pittovi


Výprava do školy ;)
Tak už je tu září a Christian se poctivě vypravil s manželkou a dcerou do školy.
klikněte zde pro větší fotografiiChristianův výbuch při natáčení :)


Únor 2009 - měsíc kdy se na internetu objevilo něco co možná nemělo :) Unikla audio nahrávka, ve které Christian Bale sprostě nadává kameramanovi při natáčení filmu Terminator Salvation. Lidé na to reagovali různě, každopádně to přitáhlo vlnu parodií (od remixů až po tričko). Christian Bale to zezačátku nechtěl nějak řešit, ale po této odezvě se rozhodl omluvit, přestože uvedl, že za takové chování omluva neexistuje. Při omluvě se to nesnažil převracet ve svůj prospěch, naopak se velmi zkritizoval, a vysvětloval danou situaci. Tato omluva byla v podobě telefonátu do jednoho rádia, takže fanoušci mohli slyšet opravdu upřímnost.

Co vlastně řekl? Poslechněte si nahrávku na youtube.com:


Dovolil jsem si pro Vás přeložit něco z odposlechu. Nekopírovat ;)
-nadává, a říká něco jako neomlouvej se kurva a mysli do hajzlu chvíli! Co to kurva děláš? Jseš profík nebo ne? (-> ano, jsem) Chceš tu kurva chodit kolem.. (kameraman se něco snaží říct) ne, drž kurva hubu Bruce! ne! ne! ... (pak něco o světlech ve smyslu co tam s něma dělá - uprostřed scény..) si tu pochoduješ uprostřed scény jak... (dělá zvuky) Co to s tebou kurva je? Co na tom kurva nechápeš? Máš snad nějakej nápad? Je to kurva zničující, mít tady někoho kdo si tu pochoduje uprostřed scény.. Co ti na tom nedochází? (->Já jsem se soustředil na světlo...) ohh skvělý pro tebe a jaký to bylo? Doufám že to bylo kurva dobry, protože teď je to k ničemu že? Hej ty (jiný člověk) máš něco co říct tomu čurákovi? Někdo ho kurva sledujte a nespouštějte z očí. (pak vyznívá že chce aby se to už nestalo, protože kvůli těm světlům se to nedá zahrát). Pojďme znovu.. Ne kurva už žádné minutky, jdem to kurva znovu zahrát už teď! A nenech tam sebe kurva vběhnout! Můžu mluvit se Samem? Ty seš neuvěřitelnej chlape. Ty seš kurva neuvěřitelnej.. ... aah ty kurva nechápeš co je to pracovat s herci... to je to! To je to co říkám! Já se tě neptám já ti to říkám! Chci ti nakopat tu tvou prdel! Ty nebudeš držet hubu na chvíli že?! (teď tam Baleho možná zadržují) Chceš abych ti šel rozbít ty tvoje zasraný světla? Chceš abych je kurva rozbil? ... Tak proč ty kurva rozbíjíš mou scénu? Zkus to udělat ještě jednou! A myslím to kurva vážně. Jseš dobrej chlap! Ale já milej nebudu když mi budeš dělat takový sračky! ... Mu to nedošlo! Mu to kurva prostě nedošlo!! ... Ne já nepotřebuju nějaký zasraný chození tady... Ty kurva přestaň pochodovat. Já jsem ten co tu chodí. Vraťte to a jedem znovu. Vážně chlape.. (něco o profících) Do prdele!

takhle to nějak bylo, přeložil jsem cca 90 % nahrávky, pokud byste někdo měli zájem o případnou korekci, není problém...

dále Christian komentuje svůj výstup... "Musím říct, že to byl pro mě hroznej týden. Vím že mám prožízlou hubu a teď to ví už každý... Věc kterou bych chtěl zmínit je, že v tom mám jasno, byl jsem prostě fakt mimo. Ale úplně mimo. Choval jsem se jak hajzl, mrzí mě to. Ze všech, co nahrávku slyšeli, to nezasáhlo nikoho tak jako mě. Neomlouvám se za to, protože to je neomluvitelné. Myslím že to je jasné. Je mi kvůli tomu trapně. Klidně si z toho dělejte srandu, naprosto si to zasloužím."

Jaký je můj názor?
Christian Bale je profesionální herec, který do toho dává fakt hodně. No je pravda, že mu trochu ujely nervy, ale tak většinou každý někdy vybouchne...


Spike TV’s 2008 Scream Awards
Určitě Vás zajímá, jak dopadlo hlasování o ceny v různých kategoriích. Schválně si všimněte kolik výher spolknul Temný rytíř ;) zobrazit vše12th Hollywood Film Festival Awards Gala
Přidal jsem Vám pár fotek z 12th Hollywood Film Festival Awards Gala. Mimochodem závidím Balemu jeho oblek :) přejít do galerie
rychlý náhled: 1 2 3 4 5 6 7 8

Zatčení - jak to vlastně bylo?Zrovna v období velké slávy (těsně před londýnskou premiérou filmu Temný rytíř) musel Bale řešit nepříjemné problémy s policií. Byl totiž obviněn za fyzické napadení jeho matky a sestry. K tomuto mělo dojít v londýnském hotelu, kde byl Christian spolu s jeho matkou a sestrou ubytován. Baleho vzali do vazby, následně byl několik hodin vyslýchán a propuštěn na kauci. Bale se na stanici dostavil dobrovolně, obvinění popíral a s policií zcela spolupracoval.spekulace: opilost, hádka
verze: Christianova matka sprostě nadávala jeho manželce, což ho velice rozčílilo a začal se se svou
matkou hádat. Údajně se ale nikoho ani nedotkl.


Bude pokračování Batmana? snad..


Pokud jste viděli film Temný rytíř (The Dark Knight), určitě Vás zajímá, jestli se chystá pokračování, nebo ne. Opravdu se nedá s jistotou říct, že ano. Berme to zatím jako překvapení.

Přeložil jsem po Vás rozhovor Christiana Balea pro Entertainment Weekly. Snad se něco dozvíte a doufám, že Vám překlad bude líbit.
zákaz kopírování
Co Vás přivedlo do dalšího Batmana? Bylo něco, co jste nezahrál v prvním díle a těšil jste se až to zahrajete v dalším díle?
No, co jsme neudělali bylo ukázat chlápka, který teď už dospěl, který už nemá nedostatek zkušeností, jenž měl v mladším věku - teď je to někdo, kdo se změnil, kdo dokázal to, co předtím nechtěl, ale teď vidí následky, které neočekával. Takže teď je to někdo, pro koho se jeho mocnost stala přítěží - je to rozdíl mezi mužem, který se snaží získat moc a mužem, který k té moci dospěl a zjistí, jaký je v tom rozdíl.
Máte pocit, jakoby se změnila povaha? Není to něco, co jako herece, mezi všemi těmi efekty a jinými, hledáte?
Jo, jasně že. To je jeden z hlavních důvodů, proč rád pracuji s Chrisem (Christopher Nolan). Našli jsme si chvilku na všechno, co jsem jako herec potřeboval, přesně jak jste říkal. A co že jste řekl, výbuchy a krámy?
Jo.
Jo, to v průběhu právě Chris naprosto chápal, že exploze a efekty neudělají film. Ale tady je to o něčem jiném, tohle jsou pohledy na příběh, ale to ještě nedělá příběh dobrým.
Myslíte, že bude 3. díl Batmana?
No, podívejte se, počkejte a uvidíte...
Podle mě by mohl být i 7. díl...
Ne ne ne...(smích), 3 díl považuji za možný, to ano, neříkám nic o sedmém. Batman začíná - to byl počátek, se vší úctou k jiným dílům. My jsme to prostě udělali odznova. Víte, zřejmě to rozhodnutí jde mimo mě. Znám příběh Temného rytíře a moc bych chtěl dokončit trilogii. A myslím si, že pokud znáte příběh Temného rytíře, zanechá to ve Vás jakési tušení, že by mohlo něco hodně zajímavého přijít. Teď je otázka, jestli se Christopher do toho pustí. Protože já si umím těžko představit dělat na tom bez jeho spolupráce.
Zpátky k Temnému rytíři: Můžete nám říct, jaké to bylo hrát spolu s Healthem Ledgerem?
Jo, můžu o něm mluvit v pohodě. Víte, nemám rád zlehčování této tragédie co se týče rozhovoru k tomuto filmu, který je samozřejmě daleko méně podstatný. Ale Health byl jedna radost. Měl to fakt rád, protože byl jedinečný. Bavilo mě se dívat, jak hraje, a spolupracovat s ním - víte, byli jsme takový tým už od první chvíle, a pak tam byli i další, včetně Healtha. Bezvadné bylo, když jste viděli Healtha, jak to bral vážně. V žádném případě tu nemáme v úmyslu roznášet nějaké snobské řeči, ale v podstatě kdyby jsme to my nebrali vážně, tak jak by to diváci mohli někdy brát vážně? A my jsme udělali sakra velkou práci. Však víte, Vy jste tam byl (u promítání studia Warner Bross, téhož dne) - viděl jste ty záběry?
Ano, to bylo pro mě poprvé.
To bylo poprvé, co jsem to viděl pořádně - a je to nádherné, neuvěřitelné. A víte, když jsem tam viděl Healtha, šel mi mráz po zádech. A já prostě doufám, že tohle ho oslaví, oslaví jeho práci.


zpět na začátek